Dr.Arda Pelen

1979 yılında Balıkesir Edremit’te doğan Arda Pelen Şehremini Lisesi’ndeki mezuniyetini takiben 1998 yılında girdiği İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi’nde tıp eğitimini tamamlayarak 2004 yılında mezun oldu. 2005-2010 yılları arasında İstanbul Göztepe Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi İhtisasını tamamladı.

2010-2011 yılları arasında Malatya Asker Hastanesi’nde askerlik görevi; sonrasında ise mecburi hizmetini Bingöl Devlet Hastanesi’nde tamamladı.

2013 yılından itibaren özel hekim statüsünde çalışmaya başladı. 2017 itibariyle Metroport Busidence/Bahçelievler’de açtığı kendi kliniğinde burun estetiği üzerine hizmet vermeye devam etmektedir. Gerek asistanlık gerekse de uzmanlık eğitimi süresince burun estetiğine olan özel ilgisi nedeniyle birçok seminer, toplantı ve kursa katılmış olup, bireysel çabası ile burun estetiği konusunda duayen doktorların ameliyatlarına iştirak etmiştir. Burun estetiğiyle ilgili yazılı ve görsel kaynakları yakından takip ederek en güncel teknik ve yöntemler konusunda kendini geliştirmiştir. Arda Pelen evli ve bir erkek çocuk babasıdır.